Moim marzeniem jest:

samochód na akumulator

Franciszek, 4 lata

Kategoria: dostać

Oddział: Warszawa

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2026-03-28

W sobotę z samego rana wyruszyłyśmy w podróż, aby odbyć wyczekiwane spotkanie z naszym młodym marzycielem, Frankiem.

Od progu zostałyśmy przywitane ogromną ilością ciepła ze strony rodziców oraz pozytywnej energii, którą Franek wraz ze starszym bratem Stasiem roznoszą wokół siebie.

Początkowo było dość nieśmiało i niepewnie, na szczęście chłopcy szybko się zaaklimatyzowali i zaakceptowali nas jako swoje przyszywane ciocie. Już po chwili wiedziałyśmy, że rodzice na co dzień nie opiekują się zwykłymi dziećmi, lecz superbohaterami, policjantami czy profesjonalnymi rajdowcami. Z uśmiechem podziwiałyśmy, jak w przeciągu minut pokój, w którym nas ugoszczono zmieniał się ze studia artystycznego w ściankę wspinaczkową, szpital, a nawet pole potyczki herosów.

Nasz marzyciel podzielił się z nami swoimi licznymi zainteresowaniami, takimi jak układanie LEGO (np. Minecraft) czy oglądanie Wojanka. Franek przybliżył nam także postać Shadowa z „Sonica” - swojego ulubionego bohatera.

Dowiedziałyśmy się również, że Franek dobrze czuje się wśród zwierząt i chętnie pomaga w opiece nad rybkami w akwarium w salonie, od którego trudno oderwać wzrok. Uwielbia też zabawy z pieskami swojej cioci. Nasz marzyciel ceni sobie rodzinne wyjazdy, pokochał góry, a także aktywnie wspiera tatę w łowieniu ryb i grze na gitarze. Jakby tego było mało, Franek skłania się w tym momencie ku karierze policjanta.

Wśród wszystkich tych zainteresowań jedno wybrzmiało najgłośniej. Poproszony o zobrazowanie swojego marzenia chłopiec narysował dla nas samochód - a dokładniej czarny wóz terenowy, jak na prawdziwego fana motoryzacji oraz przygód przystało. Oczywiście ten napędzany akumulatorem samochodzik byłby dostosowany do potrzeb najmłodszych i pozwalał na wspólną zabawę dwójki braci. Pragniemy zapewnić Frankowi możliwość rozwijania swojej pasji motoryzacyjnej pod czujnym okiem rodziców, którzy za pomocą pilota będą mogli zapobiegać wszelkim wykroczeniom młodych rajdowców.

Samochód z pewnością pomoże kreować kolejne scenariusze zabaw, a może nawet umożliwi Frankowi wcielenie się w rolę policjanta i ściganie czarnych charakterów.

Bardzo miło było nam spędzić ten poranek z chłopcami i z niecierpliwością czekamy na zaproszenie na wyścigi z Frankiem w jego nowej bryce.

spełnienie marzenia

2026-03-28

Realizacja marzenia Franka z pewnością należała do tych magicznych wydarzeń, które jak magnes skupiło wokół siebie mnóstwo ludzi o dobrych sercach.

17 maja spotkaliśmy się z Marzycielem, jego rodzicami oraz starszym bratem Stasiem przed Komendą Powiatową Policji w Grójcu, gdzie na naszego wyjątkowego gościa od progu czekało mnóstwo atrakcji.

W rolę przyszłego policjanta Frankowi krok po kroku pomogły wdrożyć się funkcjonariuszki Aneta oraz Agata, które za realizację tego przedsięwzięcia zasłużyły na specjalną odznakę „Bohaterek Roku”.

Zaczęliśmy zwiedzanie komendy od spotkania z nieco nietypowymi pracownikami, bo takimi które szczekają i warczą na nieznajomych przybyszy. Chłopcy mieli przyjemność zapoznać się ze sławnym owczarkiem o imieniu Rewers, który przy swoim utalentowanym opiekunie Marcinie stawał się potulnym szczeniakiem.

Następnie zapoznaliśmy się z policyjnymi pojazdami. Nasz Marzyciel miał okazję dowiedzieć się co znajduje się na wyposażeniu policyjnej furgonetki, a motocykl, z którym znakomicie radzi sobie Agata, budził podziw również dorosłych.

W końcu przenieśliśmy się do środka, żeby odkryć niedostępne na co dzień zakamarki posterunku. Zobaczyliśmy między innymi, jak policjanci dbają o zachowanie sprawności fizycznej. Odwiedziliśmy także technika Grzegorza, który pobrał od chłopców odciski palców i zrobił zdjęcia niczym do kartoteki kryminalnej.

Nasze spotkanie zbliżało się do punktu kulminacyjnego, ale zanim ten nastąpił pozostała jedna rzecz do zrobienia – ślubowanie na policjantów. Gdy przysięga została uroczyście złożona, chłopcy otrzymali wspaniałe prezenty zorganizowane przez panią Kamilę.

Już po chwili młodzi adepci wyglądali jak stała część załogi komendy w Grójcu, więc po krótkiej przerwie na przekąszenie pysznych pączków zasponsorowanych przez Piekarnię Kazana, pozostało tylko jedno – przekazanie Frankowi jego własnego radiowozu.

Od tego momentu nie było możliwości oderwania chłopców od nowego, błyszczącego Jeepa. Franek, jak urodzony kierowca sprawnie manewrował po parkingu komendy, wymijając wszystkie radiowozy i nie łapiąc przy tym żadnego mandatu.

Jesteśmy pewni, że samochód był strzałem w dziesiątkę i umożliwi on realizację wielu scenariuszy zabaw naszego młodego Marzyciela – w tym tych policyjnych.

Zespół Fundacji Mam Marzenie gorąco dziękuje sponsorom tego wyjątkowego prezentu - całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 11 im. Żołnierzy I Dywizji Kościuszkowskiej w Warszawie wraz z panią dyrektor Beatą Olszewską. W zbiórkę na spełnienie marzenia Franka z wielkim sercem zaangażowały się opiekunki wolontariatu panie Joanna Malinowska i Julia Wujkiewicz wspólnie z młodzieżą. Wyjątkowym momentem było spotkanie z Franiem i jego rodziną podczas szkolnego pikniku „Stulecie Dziwów”. To są niezwykłe chwile, które na zawsze zostają w pamięci oraz inspirują do kolejnych działań. Składamy również pokłony rodzinie oraz przyjaciołom, którzy wsparli to niezwykłe przedsięwzięcie finansowo oraz swoją obecnością i zaangażowaniem w wydarzenie.

Za piękną oprawę marzenia bijemy brawa dla wspaniałych funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu z komendantem mł. insp. Wojciechem Stachoniem na czele. Dziękujemy także Piekarni Kazana za umilenie nam tego dnia pokładami słodkości.

Kochany Franiu, życzymy Ci wielu radosnych chwil za kółkiem, wspaniałych zabaw oraz spełniania kolejnych marzeń. Ciocia Dorota i ciocia Paulina.